Z DOMOVA

Téma pro letošní ročník je odhaleno

10.1.2021

Každý ročník je originál, jelikož celotáborový příběh má vždy

nové téma. Již jsme zachraňovali letní prázdniny podle kouzelné výtvarné knihy Pravidla léta i pátrali po ztracených baladách

Karla Jaromíra Erbena z českého bestselleru Kytice.

Letos připravujeme celý příběh na motivy bláznivých, až surrealisticky pojančených pohádek, které jejich vtipný autor František Rachlík nazval již v roce 1944 Balty čili Kobaltické pohádky. V hlavní roli neuvěřitelný vypravěč  dědeček Hermelín Hranostaj Barabínský. Na pět dní se ponoříme do příběhu a abychom to stihli, budeme stále na nohou i na zádech, budeme venku i pod střechou, hejbat se i lenošit, budeme si hrát i tvořit, budeme se řechtat až nás budou brnět pupky. Budeme pažravčit, kdy se nám zlíbí, až do sežrání zásob. Bude kino i nějaká ta vesnická kultura.

Dobře najedení nezlobí

8.1.2021

Jídlo je zajištěno po celý den jak u Hobitů, rozuměj: V případě hladu následuje po první snídani druhá, čtvrtá svačina je po třetím obědě. Kuchař již vycídil kuchyň a zakoupil si nový gastro dres. Pokrmy jsou připravovány v naší výrobně marmelád, kde se to leskne nerezem a kuchařovou pleší. Vše je vařeno s láskou především z prověřených regionálních potravin. Menu je voleno na základě osobní znalostí dětských žaludků i na základě aktuálního počasí. I ti nejnáročnější strávníci nejsou nuceni, ale nasyceni. 

Účastníci by měli mít nejlépe ešusy, příbory a lahev či hrnek na pití, které u nás většinou při odjezdu zapomenou. 

Situace kolem Covidu

3.1.2021

Žijeme sice stále v době Covidové, ale nepřipouštíme si, že bychom nezažili léto jako kdysi. Takže bez ohledu na to, jak to všechno dopadne, spouštíme stavidla příprav. Reagovat budeme aktuálně s přibližujícím se termínem. V případě neuskutečnění tábora z důvodů pandemie, vracíme všechny zaplacené zálohy. Bez ohledu jakého jsme smýšlení, dodržujeme vždy veškerá platná nařízení.

Hygiena, zdraví, zázemí

1.1.2021

Náš dům (2x koupelna, 2x wc) je dostatečným zázemím, ale přesto doplňujeme kapacity o jednu holčičí a jednu chlapeckou mobilní toaletu. K dispozici jsou hygienické prostředky včetně dezinfekce. Mokrá varianta probíhá pod střechou nebo v prostorném stanu. Individuální zdravotní specifika (léky, alergie), jsou řešeny stručně v přihlášce a osobně při příjezdu. O jakýchkoliv případných komplikacích vždy informujeme telefonicky rodiče.  

Přítomna je také naše Lenička, povoláním zdravotní sestra.